Svadobný salón ELLIE

Vítame Vás v svadobnom salóne ELLIE.

Už viac než 11 rokov pomáhame našim klientkám nájsť krásny a zároveň jedinečný štýl pre ich neopakovateľnú celoživotnú udalosť.

 

Kedy je ideálny čas na skúšanie svadobných šiat ?

Do svadobného salónu sa vyberte v dostatočnom predstihu, ideálne 3-6 mesiacov pred termínom svadby. Zároveň platí, čím skôr prídete, tým väčší výber budete mať. Každá nevesta by si mala zvážiť, v akom predstihu navštívi svadobný salón, aby sa jej šaty do svadby nezunovali.

Ideálnym časom je polroka pred svadbou, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu a jednu z najdôležitejších vecí mali vybavenú čo najskôr. Od šiat sa predsa všetko odvíja účes, make-up, kytica, výzdoba, priestory fotenia a pod. Šaty riešte čo najskôr. Skúšať treba, ale primerane, aby ste sa vedeli rozhodnúť, ktoré šaty sú tie pravé. Na skúšanie šiat si vyhraďte približne hodinu, táto doba je orientačná a závisí od počtu skúšaných šiat.

 

Zoberte si poradcu.

Hovorí sa “viac hláv, viac rozumu“, v prípade výberu svadobných šiat to tak celkom neplatí. Práve naopak, čím viac poradcov, tým ťažší výber. Na výber šiat nechoďte sama, vezmite si na pomoc mamu, objektívnu kamarátku, alebo kritickú sestru. Pokúste sa prísť v sprievode max. 2 osôb.

 

Menej je niekedy viac.

Neskúšajte príliš veľké množstvo modelov šiat. Optimálny počet je 5 kusov.

 

Je potrebné sa do salónu objednať?

Uprednostníme objednané. Pokiaľ ste sa rozhodli navštíviť náš salón, najvhodnejšie je pre Vás objednať sa na konkrétny termín a čas.

 

Koľko trvá skúška a ako prebieha?

Keďže v salóne máme viac ako 60 svadobných šiat, viac ako 140 spoločenských šiat a 30 pánskych oblekov, 60 detských šiat a oblekov, skúška u nás trvá v priemere 60-90 minút.

 

Môže sa fotiť?

Áno, fotenie je u nás povolené.

 

Platí sa za skúšku?

Áno, účtujeme poplatok vo výške 10,- € za hodinu a 5,- € za každú ďalšiu polhodinu skúšania, ktorý Vám nebude účtovaný, ak si zarezervujete šaty.

 

Ako prebieha rezervácia šiat ?

Pokiaľ ste si u nás vybrali vysnívané šaty, postup je jednoduchý. Spíše sa rezervačná zmluva, zaplatíte rezervačný poplatok za svadobné šaty 100,- €, za spoločenské šaty a pánske obleky 30,- € a detské šaty a obleky 20,- €. Pri preberaní zapožičaných šiat, platíte plnú sumu požičovného (uvedenú v zmluve) a v pondelok po skontrolovaní a prebraní nepoškodených požičaných šiat Vám Váš rezervačný poplatok vraciame. V prípade zrušenia objednávky prepadá rezervačný poplatok v prospech svadobného salónu.

 

Je obmedzený počet šiat na jednu skúšku?

Nie, nie je. Záleží iba od Vás koľko šiat budete mať chuť skúšať počas 60-90 minút.

 

Odkiaľ sú šaty?

Ponúkame exkluzívne modely svadobných a spoločenských šiat od svetoznámych značiek Eddy K., Mori Lee, Madeline Gardner New York, Elianna Moore, Ronald Joyce, Alyce Paris, Natali Bridal. Kolekcie sa vyznačujú svojou elegantnosťou a vysokou kvalitou použitých materiálov.

 

 

Požičovný poriadok

 Šaty prenajímame čisté, vyžehlené, ak je potrebné aj upravené na mieru. Pri prenájme modelu je potrebné si uvedomiť, že ide o prenájom, nie predaj nového tovaru.

 Šaty sú prenajaté za dohodnutú cenu od štvrtka / piatka do pondelka 15 hodiny. Sú pre Vás štandardne určené na jeden víkend.

 Šaty sú pre Vás upravené v týždni vašej svadby, nie predtým. Je treba si telefonicky 14 dní pred svadbou dohodnúť záverečnú skúšku.

V prípade blokovania šiat na dva víkendy je cena riešená a navrhnutá individuálne podľa sezóny, modelu a termínu.

Na záverečnú skúšku je potrebné si vziať so sebou topánky a podprsenku, ktorú budete mať vo svadobný deň. Upozorňujte nás na individuálne prianie a oznámte nám všetko, čo potrebujete týkajúce sa šiat.

Je veľmi dôležité, aby si nevesta šaty vyskúšala po úpravách, na druhej skúške prípadne pri vyzdvihnutí šiat.

V prípade, že nebude nutné upravovať šaty, je druhá skúška súčasne s časom výdaja. V opačnom prípade sa dohodneme podľa možnosti v priebehu skúšky.

V cene sumy za prenájom sa počíta s bežným zašpinením, prachom na vlečke, make up. Za šaty hnedé až čierne z mokrého exteriéru sa účtuje 20,- € za nadmerné znečistenie.

V cene za prenájom nie je zahrnuté poškodenie šiat. Výšku možných úhrad škody určuje podľa rozsahu pracovník svadobného salónu. Ak sú šaty opraviteľné, platí zákazník zvlášť materiál a zvlášť krajčírsku úpravu.

Ak sú šaty zničené neopraviteľné, zákazníkovi účtujeme predajnú cenu zníženú o čiastku zaplatenú za požičovné.